Fortima – niezawodna we wszystkich warunkach

Szerokie możliwości wykorzystania i duże przebiegi roczne przyczyniają się do ekonomiczności pras zwijających. Prasa zwijająca Fortima spełnia wszystkie wymagania.
Fortima F 1600 o stałej komorze prasowania wytwarza bele o średnicy 1,55 m.

 • Fortima F 1250: bele o średnicy 1,25 m
 • Fortima F 1600: bele o średnicy 1,55 m
 • V 1500 i V 1800: zmienne komory prasowania pozwalają uzyskiwać
  bele o średnicach od 1,00 do 1,50 m albo od 1,00 do 1,80 m
 • Przenośnik łańcuchowo – listwowy dla ekstremalnych warunków
 • Niesterowany podbieracz EasyFlow zapewnia jeszcze większą
  wydajność i mniejsze zużycie
 • Załączany zespół rozdrabniający MultiCut z 17 nożami
 • Wiązanie czterema sznurkami
 • Sprawdzone wiązanie siatką zapewnia jeszcze większą wydajność

Zmienna komora prasowania (V 1500 i V 1800):
oba pracujące na obwodzie przenośniki łańcuchowo – listwowe formują bele o wysokim stopniu sprasowania.

Stała komora prasowania (F 1250):
całkowicie zamknięta komora prasowania z pracującym na obwodzie przenośnikiem łańcuchowo – listwowym zapewnia wysokie gęstości sprasowania przy bardzo małych stratach spowodowanych kruszeniem.

Podbieracz EasyFlow:
EasyFlow nie wymaga sterowania bieżnią krzywkową. Zalety są oczywiste: w porównaniu z konstrukcjami sterowanymi podbieracz ma prostą budowę, ma mniej ruchomych części i pracuje bardzo spokojnie. Mniejsze zużycie znajduje odzwierciedlenie w niższych kosztach konserwacji i serwisowania. EasyFlow ma dużą wydajność i dokładnie podbiera paszę.

prasa-fortima04

Duży bęben, duża wydajność:
Średnica 530 mm zapewnia bębnowi rozdrabniającemu i transportowemu szczególnie dużą „przepustowość”. Podwójne palce, rozmieszczone w układzie V, przeprowadzają pokos równomiernie przez noże. Szczytowe obciążenia zostają rozładowane, ponieważ cięcie odbywa się „kolejno”.

Terminal obsługowy Beta II:
Terminal obsługowy Beta II jest przejrzysty i łatwy w obsłudze, dzięki kolorowemu wyświetlaczowi 4,3" i klawiaturze foliowej z 8 przyciskami. Oprócz ciśnienia prasowania wyświetlana jest średnica bel, początek wiązania i liczba bel. Poza tym można wywołać funkcje zaworów i sensorów.

Terminal obsługowy Delta:
Terminal obsługowy Delta jest wyposażony w wyświetlacz dotykowy 5,5“, klawiaturę foliową z 12 przyciskami funkcyjnymi i z regulatorem obrotowym. Przy jego użyciu można wywoływać funkcje zaworów, sensorów i diagnostyczne oraz dane do rejestracji zbioru. W celu dalszego ułatwienia pracy można opcjonalnie podłączyć joystick (WTK) z dowolnie programowalnymi przyciskami
oraz kamerę.

Terminal obsługowy CCI 200:
Terminal CCI ma wszystkie funkcje terminalu Beta II i może być również używany z maszynami innych producentów, przystosowanych do sterowania przez ISOBUS. Kolorowy wyświetlacz dotykowy, wysokogatunkowe elementy obsługi, przycisk stop i możliwość pracy z joystickiem (AUX) i kamerą, oznaczają wysoki komfort obsługi.

Dane techniczne

Do pobrania

Zadaj pytanie do sprzedawcy