Kosiarki rotacyjne tarczowe EasyCut F/R

Wraz z kosiarkami EasyCut F/R nabywają Państwo doświadczenie i kompetencje. Innowacje, takie jak nowy, trzypunktowy układ zawieszenia, z opcjonalną, hydrauliczną regulacją nacisku, palce kondycjonujące w kosiarkach CV oraz zawieszenie kosiarek EasyCut F umożliwiające pchanie albo ciągnięcie i łatwą obsługę, zapewniają najwyższy komfort i perfekcyjną pracę.

 • Belka tnąca SmartCut ze zoptymalizowanym pokryciem tarczami tnącymi
 • Szybkomocujące uchwyty noży
 • SafeCut INSIDE: indywidualne zabezpieczenia tarcz tnących
 • Zabezpieczenie przed najechaniem: belka tnąca odchyla się do tyłu i w górę
 • DuoGrip: zawieszenie w punkcie ciężkości z podwójnym prowadzeniem
 • Optymalny nacisk regulowany przez szybko reagujące, nastawne sprężyny naciągowe
 • Opcja: hydrauliczna regulacja nacisku podczas jazdy
 • Kondycjoner CV: stalowe palce w kształcie V
 • Komfortowa przekładnia kondycjonera CV: 600 i 900 obr/min
 • Transport z kosiarką złożoną w kierunku osi ciągnika: kompaktowe położenie, doskonały rozkład obciążenia i widoczność
 • Parkowanie w położeniu transportowym, na łapach podporowych stanowiących opcję, zapewnia oszczędność miejsca.

Wysokiej jakości pasza wymaga dokładnego koszenia. Z tego powodu coraz większego znaczenia nabiera nie tylko konstrukcja belki tnącej, ale również jej zawieszenie. Dzięki rozwiązaniu DuoGrip firmy KRONE kosiarka jest zamocowana nie tylko w środku ciężkości, ale dodatkowo jest prowadzona bocznie przez wahacze. Podstawowa zaleta: jednakowy nacisk na całej szerokości roboczej zapewnia wyrównany wygląd skoszonej powierzchni i to przy bardzo małych oporach
ruchu i świetnym prowadzeniu bocznym.

Koszenie z pełnym pokryciem:
Ponieważ tarcze tnące obracają się zarówno do tyłu jak i w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy, do przodu, więc dla zapewnienia dokładnego koszenia musi być zapewnione odpowiednie pokrycie torów ruchu noży. Z tego powodu pokrycie nożami pomiędzy tarczami obracającymi się w kierunku przeciwnym do siebie jest większe – bardzo dobre rozwiązanie dla koszenia młodej zielonki w luźnych uprawach. Większy odstęp pomiędzy ostrzami poruszającymi się do tyłu ułatwia przepływ większych ilości paszy.

Hydrauliczne sterowanie z kabiny ciągnika:
Hydrauliczna regulacja napięcia sprężyn, stanowiąca opcję, zapewnia wysoki komfort pracy. Umożliwia ona szybkie dopasowanie nacisku podczas jazdy. Przy odłączaniu kosiarek luzowanie sprężyn wykonuje się z siedzenia traktorzysty.

Efektywnie i z dużą przyczepnością:
Hartowane, odpowiednio ustawione stalowe palce w kształcie V pracują intensywnie i zapewniają szczególnie dużą przepustowość. W przypadku kolizji z ciałami obcymi palce mogą odchylić się do tyłu. Odcinek wahań ograniczony w kierunku do przodu zwiększa trwałość sworzni.
DLG Focustest: „Proces wysychania można skrócić nawet o jedną trzecią“.

Zwarta konstrukcja:
Łapa podporowa, stanowiąca opcję, umożliwia ustawianie kosiarki nie tylko w położeniu roboczym ale również transportowym, z belką tnącą obróconą w górę. Pozwala to na oszczędność miejsca – korzystne rozwiązanie przy przechowywaniu maszyn zimą w budynkach.

 

Dane techniczne

Do pobrania

Zadaj pytanie do sprzedawcy