Przyczepy zbierające i przyczepy do transportu zielonki RX

Posiada trzy pojemności, od 36 m³ do 43 m³ (wg DIN) i stanowi wzbogacenie programu produkcji przyczep zbierających KRONE. Szeroki podbieracz EasyFlow i duży bęben rozdrabniający z 46 nożami czynią z tej przyczepy prawdziwego „mistrza zbioru”. Możliwość wyboru różnych nadwozi pozwala spełniać wszystkie wymagania. Zespół dozujący z trzema bębnami jest również dostępny dla przyczep RX 360 i 400. RX nie jest tylko przyczepą zbierającą. Została ona zaprojektowana także do spełniania dwóch funkcji. Dzięki temu jej zastosowanie może być bardzo elastyczne i ekonomiczne.

Ruchoma ściana przednia
RX 360 ma prostą ścianę przednią (A). Jeżeli przy zbiorze zielonki przyczepa jest napełniana od przodu, wówczas z siedzenia kierowcy można przechylić górną część ściany przedniej do przodu. Przy podbieraniu klapa jest przechylana w kierunku wnętrza skrzyni ładunkowej.
Przyczepy RX 400 i 430 są wyposażone w całkowicie ruchomą ścianę przednią. Przy zastosowaniu do transportu zielonki ściana przednia jest przechylana do przodu (B). Umożliwia to komfortowe napełnianie przez sieczkarnię polową. Przy podbieraniu paszy znajduje się ona w prawie pionowej pozycji (C). Po całkowitym napełnieniu przyczepy ściana przechyla się całkowicie do przodu (B) i uwalnia dodatkową pojemność. Dzięki temu rozwiązaniu konstrukcja przyczepy jest bardzo kompaktowa. W celu wyraźnego przyśpieszenia rozładunku przechyla się ścianę przednią kilkakrotnie do przodu i do tyłu.

  • Przyczepy zbierające i przyczepy do transportu zielonki
  • Szczególnie szeroki podbieracz i bęben transportowy
  • Duży bęben rozdrabniający z 46 nożami
  • Zoptymalizowane wykorzystanie skrzyni ładunkowej dzięki przechylnej ścianie przedniej i układowi

Zastosowanie do transportu zielonki
Przyczepy RX nadają się również doskonale do transportu wszystkich płodów rolnych. Mają skrzynie ładunkowe o pojemności od 36 m³ do 43 m³ oraz dużą dopuszczalną masę całkowitą. Możliwość spełniania dwóch funkcji bardzo zwiększa ekonomiczność zastosowania przyczep RX.

Podbieracz EasyFlow i bęben rozdrabniający
Przyczepa RX jest nie tylko doskonałym pojazdem transportowym. Wyróżnia się również jako przyczepa zbierająca, dzięki podbieraczowi EasyFlow o szerokości roboczej 2.015 mm. Rozmieszczone w układzie W palce zapewniają równomierne rozprowadzenie paszy na całej szerokości bębna. Duży bęben rozdrabniający o średnicy 880 mm i szerokości 1.785 mm zapewnia nie tylko dużą przepustowość, ale również perfekcyjną jakość cięcia. Napęd pochodzi z dużej przekładni pracującej w kąpieli olejowej. Wyróżnia się ona solidną konstrukcją, dużą przepustowością i dokładnym rozdrobnieniem.

Podłogowy przenośnik zgarniakowy
Podłogowy przenośnik zgarniakowy w przyczepach RX jest obniżony w kierunku do przodu. Skraca to drogę transportu paszy. Załadowywana pasza może się wcześniej „rozprężyć”. Zapewnia to ochronę struktury paszy i obniża zapotrzebowanie mocy. Cztery łańcuchy przenośnika podłogowego, wykonane z ulepszonej cieplnie stali i wyposażone w poprzeczne zgarniaki, zapewniają - w połączeniu ze standardowym, montowanym z obu stron hydraulicznym napędem przenośnika - niezawodny rozładunek również paszy o największej gęstości. Funkcja szybkiego przesuwu należy do wyposażenia standardowego.

Dane techniczne

Do pobrania

Zadaj pytanie do sprzedawcy